Regrese v praxi

Regrese v praxi

Co najdete v této sekci

Od některých klientů jsem dostala souhlas k uveřejnění jejích prožitků ze sezení. Tak zde uvedu několik zkrácených, zpracovaných příkladů a postřehů z mojí praxe. V průřezu naších životů nás potkávají podobné události a podobné zážitky, proto některým z Vás mohou připadat povědomé a známé. Známé jako by to byly Vaše vlastní. Dotknu se zde také různých témat, které nás ovlivňují.

Pozn.: Toto vyloženě slouží jako příklad uvedený velice zjednodušenou a zkrácenou formou zápisu, bez většiny otázek a odpovědí a dalšího obsahu.

Restimulace

Často se stává, že na základě asociací dojde k restimulaci nějaké události z dávné minulosti, která obsahuje psychickou, fyzickou bolest, postuláty,… a začne působit v současnosti.

Setkání s pánem

Klientka přišla s tím, že se necítí dobře, když přijde do kontaktu s jednou ženou.
Na začátku sezení uvedla, že má stažený žaludek, cítí tlak v hlavě a tíhu na prsou a připadá si jako by najednou přišla o volnost a o svobodu. 

Prochází sezením a dostáváme se do momentu , kdy popisuje , že

vidí nějakého pána, jde k ní. Bojí se ho… Je to bohatý pán, ubližuje jí.., má stažený žaludek, cítí tlak v hlavě a tíhu na prsou, jakoby byla uvězněná atd.

Zjišťujeme její potřeby. Má pocit, že se nemůže hýbat, že nemůže nic dělat. Potřebuje uvolnit pouta, narovnat krk, je příliš ztuhlá…, uvolňuje se a narovnává. Potřebovala utéct z místa , kde ji to bylo nepříjemné, utíká, potřebuje klid a teplo.

Tak postupně zpracováváme nepříjemné pocity, pracujeme s doplňováním energie a děláme co je třeba, brání se tam , kde se bránit neuměla nebo nemohla a postupně se dostáváme k tomu, že pociťuje velkou chuť do života , uvolnění a klid .

Uvědomuje si, že všechno zvládla a je v bezpečí.

Ztráty

Každého čas od času potká ztráta. Ať už je to ztráta životního partnera, přítele, domácího mazlíčka, nebo předmětu, co je spojený s nějakou hlubokou vnitřní vzpomínkou apod. A tyto ztráty v nás zanechávají bolestné vzpomínky, pocity prázdnoty, smutku, lítosti, obviňování sebe i ostatních atd. A zpracováním těch ztrát dochází k velké úlevě, odeznění nepříjemných prožitků spojených s těmito ztrátami. Dochází tak ke smíření se situací, pochopení události na hlubší úrovni a nalezení toho, co nám to přineslo pozitivního. Uvolní se tím prostor pro nové zážitky, vztahy a příležitosti.

Ztráta psíka

Paní už měla nového pejska, ale stále v sobě nosila zklamání, smutek a lítost ze ztráty předchozího pejska. A pořád se jí po něm stýskalo. 

V průběhu sezení došlo k postupnému vyventilování emocí , uvědomění si jakou úlevu od bolesti pejskovi přineslo, když dala souhlas s eutanázií. Jak se k němu chovala a že měl krásný život a že si nemusí nic vyčítat, postupně si odpustila, rozloučila se s ním. Vnímala, že jeho duše není smutná, ale veselá a že se na ni nezlobí a že odešla do místa, kde je jí krásně. Okolo svého nového pejska uviděla svým vnitřním zrakem jiskřičky a paní se hodně ulevilo.

Psáno Vámi, Váš příběh

Zde najdete několik příběhů mých klientů s kterými jsem pracovala nebo pracuji a jsou zajímavými osobnostmi a rádi se s Vámi podělí  o svůj příběh a proto Vám je zde také představím. Do této rubriky vkládám to, co napsali přímo oni. Možná jste podobný příběh také zažili.

Ráda bych Vám představila pana Hamříka z Letohradu, který je uměleckým kovářem a majitelem firmy a velmi si zakládá na kvalitě práce a přišel za mnou, abych mu pomohla řešit problém jeho syna, který měl potíže se adaptovat v kolektivu a také, abych mu pomohla s jeho dalšími životními obtížemi ze kterých se dlouho nemohl dostat.

>>Příběh pana Hamříka<<

>>Žížala<<

Milá paní Příhodová,

již nějaký čas myslím na to, že Vám napíši, jak jsem v dubnu slíbila.

Stále se ale něco děje, tak jsem nebyla ve správném
rozpoložení na psaní a úplně asi nejsem ani teď…nevím tedy, jestli něco smysluplného napíši, ale pokusím se.

Po terapii u Vás jsem vnímala ještě několik dní dozvuky a
následujících cca 14 dní jsem zaznamenala, že se nedostavuje takový ten vlčí
hlad a hlavně chuť na sladké. Pak mi to asi trochu narušilo období před
menstruací, kdy už jsem si to sladké dávala o něco více.

Ale zároveň vnímám, že už  u toho nemám pocit, že si tím
ubližuji. Mám teď větší chuť a radost z pohybu.. tak celkově si dávám
prostor na to, aby se to seskládalo.

Jsou dny, kdy to jde korigovat lépe a dny, kdy to sice popustím, ale nevyčítám si to. 

Vnímám tedy drobné, ale zásadní změny, které si myslím budou více znatelné až v delším časovém úseku. 

Jsem tedy teď v takové pozici pozorovatele a řekla bych, že se mi daří to nehodnotit.

Asi to v tuto chvíli nedokáži více popsat.

Chci Vám ještě jednou poděkovat za regresi a přeji Vám, ať se daří a máte pěkné jarní období. 

Lenka