Regrese v praxi

Regrese v praxi

Co najdete v této sekci

Od některých klientů jsem dostala souhlas k uveřejnění jejích prožitků ze sezení. Tak zde uvedu několik zkrácených, zpracovaných příkladů a postřehů z mojí praxe. V průřezu naších životů nás potkávají podobné události a podobné zažitky, proto některým z Vás mohou připadat povědomé a známé. Známé jako by to byly Vaše vlastní. Dotknu se zde také různých témat, které nás ovlivňují.

Pozn.: Toto vyloženě slouží jako příklad uvedený velice zjednodušenou a zkrácenou formou zápisu, bez většiny otázek a odpovědí a dalšího obsahu.

Restimulace

Často se stává, že na základě asociací dojde k restimulaci nějaké události z dávné minulosti, která obsahuje psychickou, fyzickou bolest, postuláty,… a začne působit v současnosti.

Setkání s pánem

Klientka přišla s tím, že se necítí dobře, když přijde do kontaktu s jednou ženou.
Na začátku sezení uvedla, že má stažený žaludek, cítí tlak v hlavě a tíhu na prsou a připadá si jako by najednou přišla o volnost a o svobodu. >> Zobrazit více

Ztráty

Každého čas od času potká ztráta. Ať už je to ztráta životního partnera, přítele, domácího mazlíčka, nebo předmětu, co je spojený s nějakou hlubokou vnitřní vzpomínkou apod. A tyto ztráty v nás zanechávají bolestné vzpomínky, pocity prázdnoty, smutku, lítosti, obviňování sebe i ostatních atd. A zpracováním těch ztrát dochází k velké úlevě, odeznění nepříjemných prožitků spojených s těmito ztrátami. Dochází tak ke smíření se situací, pochopení události na hlubší úrovni a nalezení toho, co nám to přineslo pozitivního. Uvolní se tím prostor pro nové zážitky, vztahy a příležitosti.

Ztráta psíka

Paní už měla nového pejska, ale stále v sobě nosila zklamání, smutek a lítost ze ztráty předchozího pejska. A pořád se jí po něm stýskalo. >> Zobrazit více

Psáno Vámi, Váš příběh

Zde najdete několik příběhů mých klientů s kterými jsem pracovala nebo pracuji a jsou zajímavými osobnostmi a rádi se s Vámi podělí  o svůj příběh a proto Vám je zde také představím. Do této rubriky vkládám to, co napsali přímo oni. Možná jste podobný příběh také zažili.

Ráda bych Vám představila pana Hamříka z Letohradu, který je uměleckým kovářem a majitelem firmy a velmi si zakládá na kvalitě práce a přišel za mnou, abych mu pomohla řešit problém jeho syna, který měl potíže se adaptovat v kolektivu a také, abych mu pomohla s jeho dalšími životními obtížemi ze kterých se dlouho nemohl dostat.

>>Příběh pana Hamříka<<

>>Žížala<<