Intuitivní tanec

Intuitivní tanec

INTUITIVNÍ TANEC

Jak intuitivní tanec a intuitivní pohyb probíhá?

Zavřeme oči a necháme se unášet přirozeným rytmem našeho těla, tak jak ono samo to potřebuje. Bez předepsaných kroků, bez předem daných variací. Jdeme přirozeným způsobem za potřebami našeho těla a necháme jej uvolnit od stresů, napětí, různých zábran a pod. Dochází také k uvolňování mysli i dechu, stále cítíme větší uvolnění, lépe se nám dýchá a máme větší rozsah pohybu , více vitality a radosti.

S pokročilými klienty se dostáváme dále do tranzovního tance, který se dotýká hlubin našeho vědomí.

Intuitivní tanec jako doplňujicí metoda ostatních terapií

Tento způsob terapie mám moc ráda protože velice dobře doplňuje ostatní metody na uvolňování a zpracování různých traumat a bloků, které ve své praxi používám. S očistou duše přichází i očista těla a naopak.

Pro koho je intuitivní tanec a intuitivní pohyb vhodný?

Tento způsob uvolňování je vhodný pro každého, pro děti i lidi s nadváhou, kteří pohybu zrovna moc neholdují. Intuitivní tanec je vhodný pro každého , kdo se chce uvolnit od stresu, rozpohybovat tělo, odlehčit mysli. Je vhodný na odbourání studu, zakřiknutost, bázlivosti, pro ty, kteří mají potíž se uvolnit, ale rádi by. Pro ty, kdo se v běžném životě bojí projevit spontánně nebo i pro ty, kdo si myslí, že z nějakých důvodů nemohou a na veřejnosti nosí masku ve formě přetvářky a ve skutečnosti je to vnitřně dusí.

Samozřejmě je tato metoda vhodná i pro všechny, kdo chtějí prožít příjemné uvolnění jen tak, že se jim chce, že jim to přináší prostě radost a potěšení. Velice často pracuji s jednotlivci individuálně podle jejich potřeb.